Diskografie - Jordin Sparks

Studiová alba

Battlefield
Jive
2009

LP/EP

Celebrate
Celebrate
2012singl
I Am Woman
I Am Woman
2011singl
Battlefield
Battlefield
2009album
Battlefield
Battlefield
2009singl
No Air
No Air
2008singl
Jordin Sparks
Jordin Sparks
2007album
Tattoo
Tattoo
2007singl
For Now
For Now
2006LP/EP
Jordin Sparks

Jordin Sparks

Arizona

http://jordinsparks.com/

Americká zpěvačka, skladatelka písní a herečka Jordin Brianna Sparks se narodila 22. prosince 1989. Ve známost vešla v roce 2007, kdy vyhrála sedmou řadu televizní talentové soutěže American Idol. Tehdy jí bylo sedmnáct let, a tak se stal nejmladší vítězkou v historii soutěže. Své debutové album pojmenované Jordin Sparks vydala ještě v roce 2007 a byla za něj oceněna platinovou deskou – prodaly se ho více než 2 miliony kopií. Z alba vzešly dva singly, kterée se v americké hitparádě Billboard Hot 100 umístily v první desítce – písně Tattoo a No Air, který Jordin Sparks nahrála s Chrisem Brownem a který jí vynesl nominaci na cenu Grammy v kategorii Nejlepší popová spolupráce.

Zpěvaččino druhé album nazvané Battlefield vyšlo v roce 2009 a debutovalo na sedmé příčce amerického albového žebříčku Billboard 200. Úspěšnými se staly singly Battlefield a S.O.S. (Let the Music Play), který se stal první písní Jordin Sparks, která se v americké hitparádě Hot Dance Club Playchart umístila na první příčce.

V průběhu své pěvecké kariéry Jordin Sparks vyhrála několik hudebních ocenění, například jednu cenu American Music Award, jednu cenu People’s Choice Award a dvě ceny Teen Choice Awards. Do roku 2012 ve Spojených státech prodala 1,3 milionu alb a 10,2 milionů singlů, což ji řadí k nejúspěšnějším účastníkům soutěže American Idol.

Zobrazit méně
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});